Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Stagiu de cotizare in sistemul public de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Stagiu de cotizare in sistemul public de pensii

Buna seara,
In perioada 1980- 1985, pe langa stagiul de cotizare realizat ca urmare a contractului individual de munca - economist la o intreprindere, am avut o catedra la liceul seral, ca un al doilea job pe durata fiecarui an scolar si pentru care am primit un salariu separat de job-ul de baza.
Intrebare: Perioada respectiva, dovedibila cu adeverinta de la unitatea respectiva de invatamant constituie stagiu suplimentar de cotizare la fondul de pensii?
Multumesc foarte mult!
Perioada mentionata nu constituie stagiu suplimentar. Veti avea doar punstaj de pensie mai mare.