Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ACEEASI PB!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

ACEEASI PB!

BUNA ZIUA!AM CAM ACEEASI PROBLEMA CA SI RAZVANDICU...VREAU SA INCEP UN PROCES PENAL PT FALS SI UZ DE FALS,FOSTUL ANGAJATOR SI MI A MODIFICAT UN INSCRIS CARE NU COINCIDE CU ORIGINALUL SI SUNTEM IN ORASE DIFERITE..DACA IL ACUZ DE FALS IN INSCRISURI(MODIFICARE INSCRIS) UNDE TRE SA FAC PLANGERE LA CARE TRIBUNAL?
Ideea este ca plangerea o inaintati Parchetului, fiind o infractiune , mai intai se cerceteaza iar procurorul va trimite cauza spre judecare instantei. Plangerea penala o puteti face si la politie, iar localitatea in care angajatorul are sediul este mai indicata pentru plangere ,pentru o eficienta sporita a cercetarii .
Plangerea penala o depuneti la Parchetul de pe langa Judecatoria in a carei raza teritoriala a fost savarsita infractiunea. In speta, este vorba de Parchetul si de Judecatoria in a carei raza isi are sediul angajatorul.