Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Al 13-lea salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Al 13-lea salariu

In cazul in care ma aflu in concediu de sarcina si lauzie beneficiez de al 13-lea salariu?Mentionez ca lucrez in invatamant.
Pentru activitatea desfasurata, personalul din unitatile bugetare beneficiaza, dupa caz, la sfirsitul anului calendaristic, anului scolar, stagiunii etc., de un premiu anual de pina la un salariu mediu lunar de baza realizat in anul pentru care se face plata - HG nr.281/1993
Acest premiu se acorda indiferent de cate luni a lucrat persoana respectiva.