Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general BONURILE FISCALE DE MOTORINA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

BONURILE FISCALE DE MOTORINA

bonurile fiscale de motorina fara sa fie insotite de factura sunt deductibile la un utilaj buldoexcavator inregistrat la primarie in baza la ce lege pentru ca de doua zile garda financiara ma sanctionat
ContSters248630, utilizator
In baza Codului Fiscal bonurile de combustibil pentru astfel de utilaje sunt deductibile fiscal fara factura. Cititi Codul Fiscal capitolul relativ la cheltuieli deductibile (as abuza de bunavointa avocatnet.ro sa va pun tot capitolul la dispozitie) si veti vedea ca inca exista abuzuri.
Aveti aici cateva precizari de la Ministerul Finantelor privind deductibilitatea cheltuielilor si a TVA-ului aferente achizitiilor de combustibil pentru anul 2012.

www.avocatnet.ro/content/for...