avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile la pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile la pfa

Buna ziua,mi-am deschis un PFA luna trecuta ca asistent medical,m-ar interesa ce cheltuieli as putea sa deduc(naveta,halat,sapun,facturier chitantier etc)astea toate s-ar putea deduce?trebuiesc trecute in registrul intrari-iesiri?Multumesc
Cel mai recent răspuns: bebelik , utilizator 16:54, 11 Aprilie 2012
Toate cheltuielile care sunt necesare pentru desfasurarea activitati sunt deductibile si le puteti trece in REg. de Incasari si Plati
Paote va ajuat acest link..[ link extern ] /
Multumesc frumos,inca ceva,credeti ca pot deduce si cheltuielile cu transportul chiar daca nu pot scoate abonament?sunt suficiente biletele cu stampila?
si cum anume ar trebui completate toate in registrul jurnal?vreun model?mi-e frica sa nu gresesc.Multumesc din suflet

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamuriri dupa infiintare pfa clauuudiu clauuudiu Buna, Acum cateva zile am depus actele pentru infiintarea unui PFA si astept sa-mi vina certificatul de inregistrare. (Cod CAEN: 6202 - consultanta ... (vezi toată discuția)
Cheltuiala deductibila - bon de taxi Soonia Soonia Buna ziua Vreau sa va intreb ce se intampla cu bonurile de taxi, se pot introduce in registru de casa ca si cheltuiala deductibila? Mi s-a zis ca doar ... (vezi toată discuția)
Registre avocati B06D4N B06D4N Am inteles ca ne trebuie registre gen: - Un registru de încasări şi plăţi (cod 14-1-1/b); - Un registru inventar (cod 14-1-2/a) Daca stie cineva de ... (vezi toată discuția)