Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile la pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile la pfa

Buna ziua,mi-am deschis un PFA luna trecuta ca asistent medical,m-ar interesa ce cheltuieli as putea sa deduc(naveta,halat,sapun,facturier chitantier etc)astea toate s-ar putea deduce?trebuiesc trecute in registrul intrari-iesiri?Multumesc
Toate cheltuielile care sunt necesare pentru desfasurarea activitati sunt deductibile si le puteti trece in REg. de Incasari si Plati
Paote va ajuat acest link..[ link extern ] /
Multumesc frumos,inca ceva,credeti ca pot deduce si cheltuielile cu transportul chiar daca nu pot scoate abonament?sunt suficiente biletele cu stampila?
si cum anume ar trebui completate toate in registrul jurnal?vreun model?mi-e frica sa nu gresesc.Multumesc din suflet