Forum Discuţii juridice Executare silită împiedicare executare silitã
Discuție deschisă în Executare silită

împiedicare executare silitã

Pot să fac plângere penală împotriva fostei soţii? Deoarece nu vrea să-mi dea cei 10000 de EU obţinuţi prin hot. def. şi irev. ca partaj la apartament (am plătit în timpul căsătoriei ratele), am obţinut hotărâre de executare silită. Refuză în continuare să dea banii, face contestaţii de toate felurile ca să amâne executarea, le pierde pe rând pe toate şi pe ascuns face împrumut în bancă de 19000 EU punând gaj apartamentul care se afla sub executare silită (asta acum 8 luni). Executorul a aflat abia acum când vrea să vândă apartamentul. Eu pot să fac plângere penală deoarece ea a declarat că litigiul s-a încheiat la cadastru şi la bancă?
Litigiul este incheiat.
Va datoreaza bani.