Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Se poate face de doua ori intabulare si cadastru? Nu ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Se poate face de doua ori intabulare si cadastru? Nu mai am actele originale - pot obtine altele pentru a putea vinde?

daca nu mai sunt in posesia originalului de cadastru sau intabulare mai pot scoate alte documente in original pentru a putea instraina locuinta?
Daca aveti imobilul proprietatea dvs cu cadastru si intabulat nu e nicio problema. La vanzare se va scoate de catre notarul public extras de autentificare de la cartea funciara.
Puteţi solicita copii după încheiere sau orice alt act din dosarul de cadastru, printr-o cerere depusă la Biroul local de cadastru. Pentru vânzare, notarul va solicita extras de C.F de autentificare a imobilului respectiv.