Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Documente pentru casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Documente pentru casatorie

Buna ziua,
Anul acesta am nunta,eu sunt din Vulcan iar sotia din Alexandria.Ne vom casatori la Alexandria,imi puteti spune va rog ce documente imi trebuie pentru acel dosar?
Am mai fost casatorit si am divortat,imi va trebui sentinta de divort in original??
Sper să spun corect:
- certificate de nastere
- certificate medicale prenuptiale (eliberate de medicul de familie. atentie, am inteles că sunt valabile doar 15 zile!)
- buletine de identitate
- sentinţa de divorţ rămasă definitivă şi irevocabilă