Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte pentru infiintarea intreprinderii individuale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte pentru infiintarea intreprinderii individuale

Pentru constituirea unei intreprinderi individuale am nevoie de intocmirea unui act constitutiv sau nu?
george-neagu, moderator
Nu
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării întreprinzătorilor persoane fizice titulari ai întreprinderilor individuale le gasiti aici:

[ link extern ]