avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 696 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acte pentru infiintarea intreprinderii individuale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acte pentru infiintarea intreprinderii individuale

Pentru constituirea unei intreprinderi individuale am nevoie de intocmirea unui act constitutiv sau nu?
Ultima modificare: Joi, 12 Aprilie 2012
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:30, 13 Aprilie 2012
Nu
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării întreprinzătorilor persoane fizice titulari ai întreprinderilor individuale le gasiti aici:

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act constitutiv -daca vreau sa realizez un act consitutiv intre o persoana fizica ... sorina1602 sorina1602 Daca vreau sa realizez un act consitutiv intre o persoana fizica , o persoana fizica autorizata, o persoana cu interprindere individuala si o persoana cu ... (vezi toată discuția)
Lucrez legal cu carte de munca și mai pot deschide un magazin? Ianiar Ianiar Salut daca lucrez legal cu carte de munca pot deschide un magazin pe numele meu chiar daca lucrez ( cu carte de munca ) și dacă da despre ce acte am nevoie ... (vezi toată discuția)
Buna ziua.sunt pensionat pe caz de boala,gradul 3,pot deschide ... dichiun dichiun Buna ziua.Sunt pensionat pe caz de boala,gradul 3,Pot deschide un atelier de reparatii electrocasnice?Ce acte sunt necesare?Va multumesc. (vezi toată discuția)