Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract

Buna ziua,
Va rog sa-mi ajutati ce fel de contracte poate incheia intre persoana juridica si intre persoana fizica neautorizat in afara de contract colectiv de munca cu timp determinat.
Contractul de munca la care va referiti dvs nu este colectiv, este individual-CIM:)In acesata situatie aveti CIM pe perioada nedeterminata, determinata, cu timp normal de munca (8h/zi), cu timp partial.
Mai aveti aici cateva optiuni.:)
[ link extern ]
Nu cred ca legislatia Rep.Moldova este aplicabila in Romania ..acel link duce la un site din Rep.Moldova.:)

Se mai pot incheia:
- contract de prestari servcii pentru activitati ocazionale
- contract de comision
- contract de agent