Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Termen de prescriptie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Termen de prescriptie

In anul 2009 am absolvit ,,Stiinte administrative'' , forma FR la Spiru Haret.(cu scandalul iscat de ,,abramburica'' -- nu este etichetarea mea.)
Nici pana la aceasta data nu mi-a fost eliberata diploma de licenta.
Implinandu-se 3 ani, un termen de prescriptie, ma afecteaza cu ceva?
Va multumesc anticipat!!!!
Nu are nici o importanta trecerea timpului , diploma se poate ridica oricand , este valabila.
Nu va afecteaza cu nimic daca ar fi vorba despre implinirea unui termen de prescriptie ... poate doar daca ii dati in judecata pe obligatia de a face sa invoce prescriptia dreptului la actiune .. insa nu cred ca s-ar respinge o astfel de cerere, avandu-se in vedere notorietatea acesteai probleme.
Multumesc d-na avocat si d-le consilier juridic. O zi buna!!!!