avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... ACTE NECESARE EXPORT VAZE, GHIVECE, ACCESORII GRADINA ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

ACTE NECESARE EXPORT VAZE, GHIVECE, ACCESORII GRADINA LUT TRADITIONALE.

Buna ziua
v-as ruga sa-mi spuneti in cazul
1. in care sunt intermediar si am o comanda pentru Italia sa export aceste produse de ce acte am nevoie?
2. daca sunt producator si am o comanda pentru Italia sa export aceste produse de ce acte am nevoie?
Este diferenta financiara mare intre producator si intermediar pentru a obtine aceste acte?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Cum sa devin importator exclusiv ContSters52778 ContSters52778 Impreuna cu un prieten din America, doresc sa infiintez o firma de import. Marfa este produsa in SUA, de catre o firma care nu are legaturi cu Europa, fiind de ... (vezi toată discuția)
Comercializare produse la comanda Songocu Songocu Care este procedura de comercializare/distribuire al unor produse care sunt făcute la comandă, sunt personalizate, fiecare produs este diferit, astfel nu ... (vezi toată discuția)
Acte necesare export luculica luculica Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce acte sunt necesare pentru exportul de cherestea in UE, dar si in afara UE. Mentionez ca sunt producator direct, nu ... (vezi toată discuția)