Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... valabilitate contract de arenda
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

valabilitate contract de arenda

Buna dimineata,
Va solicit cu o intrebare Daca este valabil un contract de arenda inregictrat la Cons.Loc. in care;
- nu este stabilit nivelul arendei, suma, sau cantitatea de produse
- nu este stabilita perioada de la data...pana la data,doar durata 6 ani
- nu este stabilit un termen de plata
-intr-un art.exista un pact comisoriu de gradul IV, privind neexcutarea culpabila a obligatilor de catre una dintre parti,sub sanctiunea rezilierii de drept a contractului' iar la alt art .de refera la posibilitatea solutionari neintelegerilor prin instanta in caz cand rezolvarea pe calea amiabila a esuat. va multumesc

Buna dimineata !
Contractul este valabil si poate fi reziliat numai in instanta , daca nu se gaseste o solutie amiabila .