Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu crestere copil

Buna ziua
As dori sa stiu daca beneficiez de concediu crestere copil din ianuarie 2009, in situatia in care am contract de munca doar cu 2 h din ianuarie 2008.
Multumesc!
Nu conteaza ca ati lucrat cu norma intreaga sau cu 1/2 norma, important este sa se realizeze venituri supuse impozitului pe venit timp de 12 luni anterior nasterii copilului si se poate beneficia de indemnizatie si concediu pentru crestere si ingrijire copil.