avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cultură generală Carti citite / carti recomandate
Discuție deschisă în Cultură generală

Carti citite / carti recomandate

Am deschis acest topic pentru ca fiecare dintre noi, cine doreste sa spuna ce carti citite l-au impresionat si le recomanda mai departe, pot fi carti de orice fel de categorie, romane, de cultura generala, stiintifice, etc.
Incep eu:
romane: silmarillion-J. R. R. Tolkien ( o carte ce v-a ramane multa vreme in sufletul meu ); Anna karenina- Tolstoi; La rascruce de vanturi-Emily Bronte; Mafia S.A. 100 de ani de Cosa Nostra- Eric Frattini;Sherlock Holmes- Sir Arthur Conan Doyle
Stiintifice: puterea gandului- swami shivananda;
Cultura generala: banchetul- Platon; Retorica- Aristotel
Cam aceastea ar fi in mare cartile citite si recomandate.
Cel mai recent răspuns: Filip Alexandru , utilizator 22:07, 15 Mai 2012
continui cu ceva mai vesel si idilic,care cred ca a placut tuturor.......
,,La Medeleni'' Ionel Teodoreanu
Dar de Marin Sorescu - Trei dinti din fata ,ce spuneti?
Una dintre cartile ce mi-au marcat gandirea: Spune adevarul puterii - kerry Kennedy

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

John grisham Avocat Alexandru Gheorghe Avocat Alexandru Gheorghe Intrucat este un autor care are in principal ca subiect al romanelor sale thriller-ul juridic va propun si sugerez si sfatuiesc si solicit samd sa-l cititi ;) ... (vezi toată discuția)
Cel mai bun actor roman? ContSters176126 ContSters176126 de Toma Caragiu va mai aduceti aminte?de Birlic?etc.,etc, nu stiu daca e potrivit cel mai ,cea mai!multi au fost sau sant buni. (vezi toată discuția)
Articole interesante Iulian MANEA Iulian MANEA Am observat ca nu este deschisa nici o discutie pe aceasta tema, asa ca am facut-o eu. Astazi mi s-a parut interesant articolul scris in Dilema veche de ... (vezi toată discuția)