Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesire din indiviziune

Hristos a inviat!In urma unui partaj cei doi copii au obtinut impreuna cu mama un lot in indiviziune .Ulterior copii au fost increintati spre crestere si educare bunicilor . Pot acum bunicii sa introduca in numele copiilor o actiune de iesire din indiviziune deoarece mama nu administreaza corect bunurile aflate in indiviziune?Li se vor institui curatela sau ii pot reprezenta buniciii?#-o#-o#-o#-o
bunicii le/au fost incredintati spre crestere insa nu sunt reprezentanti legali