Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Se poate inmatricula un autoturism second hand, fara ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Se poate inmatricula un autoturism second hand, fara sa platim taxa de prima inmatriculare?

Am un autoturism second hand si vreau sa-l inmatriculez in Romania. Se poate inmatricula fara a se plati taxa de prima inmatriculare?
Daca da, rog sa-mi spuneti pasii de urmat.
Multumesc!
In situatia in care solicitantul se incadreaza si beneficiaza de facilitatea scutirii de la plata taxei,urmeaza sa demarati procedura de inmatriculare autoturism,iar autoritatile in drept ,
dupa analiza documentelor justificative,vor dispune masuri in consecinta