avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 681 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Transformare spatiu patiu locuibil in spatiu comercial
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Transformare spatiu patiu locuibil in spatiu comercial

Buna ziua!
Imi poate spune cineva care este procedura de schimbare a unui spatiu locuibil in spatiu comercial? Acte necesare, taxe, acorduri etc....

Va multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

In acte pod si in realitate mansarda Ghiuldan Ghiuldan Buna ziua, Va rog sa imi spuneti ce probleme as intampina daca as cumpara o casa in care exista o mansarda locuibila dar este trecuta in acte ( cadastru si ... (vezi toată discuția)
Schimbare din spatiu locuibil in spatiu comercial cgaman cgaman Buna ziua, Detin un spatiu in Sinaia si cum nu mai stau acolo m-am gandit sa il transform in spatiu comercial pentru a-l inchiria insa evident m-am lovit de ... (vezi toată discuția)
Schimbare destinatie imobil codrutconstantin codrutconstantin am decis sa ne deschidem o cafenea , neavand eperienta cu asa ceva... ne-am impotmolit la schimbarea destinatie(inchiriind o casa locuibila), si acum stagnam ... (vezi toată discuția)