Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare mecanic utilaje
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare mecanic utilaje

Va rog mult sa ma sfatuiti in legatura cu urmatoarea situatie :
O persoana este angajata intr-o fabrica ( domeniu - constructii , prefabricate beton , mai exact ) si este momentan incadrata ca muncitor necalificat . Are calificare de mecanic agricol ( atestat) insa evident nu poate fi incadrata asa aici. Ar dori sa fie incadrata ca mecanic utilaje . Este posibil acest lucru in lipsa unei diplome/certificat pentru exact aceasta ocupatie ?

Va multumesc
Va multumesc !