Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... declaratie de venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

declaratie de venit

Buna ziua !
Ce se poate face daca brokerul de asigurari a trimis la finante un venit mai mare decat cel real,eu depunand declaratie 200 cu o suma mai mica ,asa cum reiesea din borderourile lunare pe care le-am primit ?
Dumneavoastra trebuia sa asteptati sa primiti de la el adeverinta cu venitul brut primit in cursul anului 2011 si impozitul pe care l-a virat. O copie de pe ea si cu declaratia 200 le depuneati la finante. Depunet acum o rectificativa.
george-neagu, moderator
Eu m-am confruntat cu ei la borderouri si am cazut pe aceeasi suma .Apoi au depus cu o suma mai mare deoarece au trecut un borderou si pe anul 2010 si pe 2011.De aici apare diferenta. Rectificativa trebuie sa o depun eu sau brokerul ?
O depune cine a gresit. Oricum dumneavoatra depuneti declaratia 200 iar el, ca firma, are de depus o alta declaratie 205.
Va multumesc pentru ajutor !!!