Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale import UE+vanzare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

import UE+vanzare

Buna ziua!
Am si eu o nelamurire: putem comercializa articole sportive demarca in magazinul societatii noastre, dupa ce le-am importat din Uniunea Europeana?

Va multumesc
Buna ziua,

daca aveti in obiectul de activtate codurile caen destinate comertului acelor produse iar magazinul detine avizele sau autorizatiile necesare, puteti.

Si puteti sa-mi spuneti ce avize si autorizatii imi trebuie.

Va multumesc!
Depuneti o declaratie pe proprie raspundere la Registru comertului prin care autorizati LA magazin codul CAEN 4771.
Si daca doresc sa comercializez articole sportive marca adidas sau nike (aduse din import) trebui doar sa am autorizata activitatea de la codul caen 4771? Si nu este nevoie de nici un fel de aprobari de la cei de la Nike sau Adidas?