avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

buna ziua, vreau sa stiu , daca mai pot recupera taxa auto platita in februarie 2010 pentru un opel astra si ce trebuie sa fac. va multumesc
Cel mai recent răspuns: abby , utilizator 18:28, 25 Aprilie 2012
da, cu siguranta
trebuie efectuata procedura prealabila cu Finantele , si, dupa ce aveti raspunsul lor de refuz de restituire sepoate introduce actiune in contencios pe rolul Tribunalului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar taxa de prima inmatriculare. Lutefact Lutefact Cum se intocmeste un dosar pentru a da in judecata statul sa imi recuperez taxa de prima inmatriculare? (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto platita in 2009 andreipasca andreipasca Buna ziua, As dori sa stiu daca pot recupera taxa auto platita in 2009 si ce acte am nevoie pentru aceasta. Eu nu am cunostinte juridice pentru a ma ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare auto aleszia aleszia As vrea sa stiu daca se poate recupera taxa de poluare auto pe care am platit-o in 2009 pt masina mea . Din cate am inteles se poate introduce in instanta o ... (vezi toată discuția)