Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Extindere casa: ce documente sunt necesare si care ar ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Extindere casa: ce documente sunt necesare si care ar fi costurile?

Buna seara, vreau sa fac o extindere la casa, sa construiesc o camera, o baie si o bucatarie, cu o suprafata de cca. 30 mp., lipita de casa. Ce acte sunt necesare si cam ce cheltuieli implica obtinerea tutror avizelor si aprobarilor. Va multumesc.
Executarea extinderilor mentionate necesita proiect,autorizatie de constructie si certificat de urbanism
Necesita si plan cadastral actualizat?