Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea aplicabila unui contract de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea aplicabila unui contract de inchiriere

am citit pe sitte -ul avocatnet.ro ca noul cod civil se va aplica din septembrie 2012 clauzele contractuale la contractele de inchiriere vor fi obligatoriu schimbate daca dupa aceasta data voi avea un nou contract de inchiriere si daca da ,care ? V a multumesc
NCC se aplica deja(incepand cu 1 oct 2011.conform art 3 din lg 71/2011, actele incheiate inainte de intrarea in vigoare a NCC raman in vigoare sub aspectul efectelor lor juridice.