Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Un intervenient accesoriu poate deveni intervenient in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Un intervenient accesoriu poate deveni intervenient in nume propriu?

Dac in cursul unui proces un intervenient accesoriu in sprijinul piratului,daca demonstreaza ca are un interes propriu(in limita de granituire) poate solicita ca sa devina intervenient in nume propriu ?
,, tot ce nu este interzis este admis ,, desigur , daca momentul procesual va permite, caci daca ati trecut de limita respectiva ( , pretentiile dv-stra vor fi judecate separat, si nu impreuna cu cea a reclamantului, afara de cazul in care paratul consimte acest lucru.
art 49-51 cpc
Interventia in interes propriu ( principala )se poate face numai la prima instanta si pana la inchiderea dezbaterilor, insa cu invoirea paratului chiar si in fata instantei de apel, pe cand interventia accesorie, chiar si in instanta de recurs,