Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot cere instantei ca cererea de interventie accesorie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot cere instantei ca cererea de interventie accesorie sa devina interventie in nume propriu?

In cazul in care sunt intervenient accesoriu intr-un proces de uzucapiune ,aflat la a doua infatisare (inca nu s-au administrat decat o parte din probe) si intre timp prin actiunile sale reclamantul incearca sa lezeze dreptul meu de proprietate,si limita de granituire pot cere instantei ca cererea de interventie accesorie sa devina interventie in nume propriu?
da, devreme ce interventia in interes propriu poate fi formulata pana la inceperea dezbaterilor?

nu intamplator am spus inceperea si nu inchiderea:D
Gabriela Pintea, Consilier juridic