Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinerea Actului de proprietete - documente necesare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinerea Actului de proprietete - documente necesare

Ce acte necesita obtinea titlului de proprietate
Depinde ce acte aveti si ce figureaza la rolul argicol si fiscal.
Detaliati situatia cu care va confruntati,deoarece obtinerea documentului necesita procedura si acte distincte,conditionat de conjunctura- mostenire,achizitie libera,donatie,hotarare judecatoreasca,executare silita,