avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinerea Actului de proprietete - documente necesare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinerea Actului de proprietete - documente necesare

Ce acte necesita obtinea titlului de proprietate
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:12, 2 Mai 2012
Depinde ce acte aveti si ce figureaza la rolul argicol si fiscal.
Detaliati situatia cu care va confruntati,deoarece obtinerea documentului necesita procedura si acte distincte,conditionat de conjunctura- mostenire,achizitie libera,donatie,hotarare judecatoreasca,executare silita,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz eliberare titlu de proprietate Semiremorca Semiremorca Buna ziua ! In urma unei succesiuni am obținut TITLUL DE MOȘTENITORII pentru un imobil si terenul aferent, am depus la primărie toate documentele si ... (vezi toată discuția)
Se mai poate inscrie "definitiva si irevocabila" pe o sentinta din anul 1979 privind un drept de proprietate? cory768 cory768 s-a construit o cladire pe un teren primit ca donatie. donatorul a atacat dreptul de proprietate asupra cladirii, si instanta a dat sentinta (in anul 1979) ... (vezi toată discuția)
Acte necesare inceperii procesului de uzucapiune Catalin26 Catalin26 Buna ziua! Familia mea stăpânește un teren intravilan de 80 de ani. ce acte sunt necesare pentru a începe procesul de uzucapiune? e complicat de ... (vezi toată discuția)