Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA - angajati
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA - angajati

Buan ziua.

Cati angajati pot avea pe pfa, si in ce regim? acelasi ca si la SRL-uri? Ma refer aici la CAS,somaj,pensii,etc atat din punctul de vedere al salariatului cat si al angajatorului (pfa-ul).

Multumesc anticipat
La ce ordonanta de urgenta faceti referire?
OUG 46 din 11 mai 2011
Un PFA poate angaja zilieri conform Legii zilierilor ( Legea 52/2011) ?