avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii plata retroactiva a indemnizatiei de crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

plata retroactiva a indemnizatiei de crestere copil

am avut poprire de la fisc si am ridicat-o. statul nu se grabeste sa-mi dea indemnizatia de crestere copil pe lunile restante. ce trebuie facut? termenul de plata e 25 a lunii si pe mai inca nu s-a facut plata, dar pe aprilie si martie nu am primit datorita popririi
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:50, 3 Mai 2012
Adresati-le o petitie, in acest sens... sau intrati in audienta la directorul AJPIS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns corect dat de ajpis? Just-drept Just-drept In urma cu 2 ani s-a nascut un copil. Pe 25 Mai copilul face 2 ani. Mama fiind salariata,tatal somer indemnizat. Tatal a intrat in ccc,iar in toata aceasta ... (vezi toată discuția)
Poprire alocatie copil patriciab patriciab Buna dimineata In urma cu o saptamana mi s-a pus poprire pe conturile bancare, la solicitarea Anaf, pentru o presupusa datorie la CAS din anul 2012 sau mai ... (vezi toată discuția)
Ajutooor!!!!creanta fiscala /poprire contribuabilamarat contribuabilamarat Buna ziua,am o adresa de infiintare a popririi pe contul bancar de credit,de la Fisc,pt suma de 1200 ron.Am achitat fuguta 800 lei in contul bancii,eu stiind ... (vezi toată discuția)