avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda administrativa

Buna Ziua am primit acasa in urma undei fapte de delapidare savarsite de mine un comunicat in care mi se spune ca am fost scoasa de sub urmarire penala si o comunicare in care mi se spune ca am de achitat suma de 200 de ron amenda si 100 cheltuieli de judecata
Intrebarea mea este pot sa platesc cei 300 de ron pe baza acelei comunicari sau trebuie sa astept si amenda prin posta
Unde mai exact pot sa platesc?acolo scrie la trezoreria statului...asta insemnand ce?la primarie la posta?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:07, 3 Mai 2012
Amenda administrativa si cheltuielile judiciare se platesc la administratia financiara de care apartineti, oricum parchetul trimite scrisoare de debitare la administratia financiara
La administratia financiara sau la trezorezie trebuie sa achitati amenda.
Luati comunicarea de la parchet si mergeti acolo.
Ultima modificare: Joi, 3 Mai 2012
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda ultraj contra bunelor moravuri djmar1u5 djmar1u5 Am primit astazi (25 .01.2010) o somatie in care sunt anuntat ca am de platit o amenda in valoare de 100 ron + 20 lei cheltuieli judiciare ptr o amenda din ... (vezi toată discuția)
Contestatie ordonanta ContSters292831 ContSters292831 Buna ziua am primit si eu o comunicare de la parchetul de pe langa judecatoria sectorului 6 care spune asa: Va comunicam ca prin ordonantei din 27.02.2013a ... (vezi toată discuția)
Amenda administrativa,scoatere de sub urmarire penala joey12 joey12 Salut.Acum vreo 4 luni i-am dat carnetul meu de note (eu fiind elev la liceu)unui baiat care terminase liceul fix in acea vara ca sa se duca la Bucuresti cu ... (vezi toată discuția)