Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda administrativa
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda administrativa

Buna Ziua am primit acasa in urma undei fapte de delapidare savarsite de mine un comunicat in care mi se spune ca am fost scoasa de sub urmarire penala si o comunicare in care mi se spune ca am de achitat suma de 200 de ron amenda si 100 cheltuieli de judecata
Intrebarea mea este pot sa platesc cei 300 de ron pe baza acelei comunicari sau trebuie sa astept si amenda prin posta
Unde mai exact pot sa platesc?acolo scrie la trezoreria statului...asta insemnand ce?la primarie la posta?
Amenda administrativa si cheltuielile judiciare se platesc la administratia financiara de care apartineti, oricum parchetul trimite scrisoare de debitare la administratia financiara
La administratia financiara sau la trezorezie trebuie sa achitati amenda.
Luati comunicarea de la parchet si mergeti acolo.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat