Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sechestrare bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sechestrare bunuri

Buna ziua,
am vandut apartamentul in care locuiam, i-am predat noului propietar cheile, dar in momentul predarii cheilor mi-a ramas o parte din mobila in apartament. Noul propietar refuza sa ma lase sa intru in apartament sa-mi iau bunurile, desi in contractul de vanzare-cumparare nu este trecut ca se vinde si mobila!
Ce pot face pt a-mi recupera bunurile? Are dreptul sa-mi sechestreze bunurile?
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Cumparatorul nu are dreptul sa va retina bunurile. Va sfatuiesc sa ii trimiteti initial o notificare in vederea recuperarii bunurilor, iar in cazul in care nu da curs acestei notificari trebuie dat in judecata daca insistati in recuperarea bunurilor dumneavoastra.
~ Conținut șters la cerere ~