Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recuperare salarii neplatite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recuperare salarii neplatite

Am fost angajat la o firma pe o perioada de 6 luni jumatate, perioada in care nu am semnat nici un stat de plata , iar pe ultimele 2 luni nu am luat salariul convenit.Desi a trecut 1 an jumatate si am incercat pe cale amiabila, nu am recuperat nimic de la el.Azi mi-a inapoiat cartea de munca ce i-a dat-o de la ITM in martie 2012.Din cate am inteles e si in insolventa mai nou.Mai am sanse sa recuperez in vreun mod legat banii ?
da. Actionati firma in instanta.
Cornel Vasile, Consilier juridic