Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat cu firma cu activitatea suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat cu firma cu activitatea suspendata

Buna ziua,
Spuneti-mi va rog daca se poate incheia un contract de comodat pe un spatiu comercial ce apartine unei firme cu activitatea suspendata.

Multumesc!
Da, se poate. Pe timpul suspendarii nu se pot desfasura activitati economice generatoare de venituri.
Lucian Huzum, Consilier juridic