avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract de comodat cu firma cu activitatea suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract de comodat cu firma cu activitatea suspendata

Buna ziua,
Spuneti-mi va rog daca se poate incheia un contract de comodat pe un spatiu comercial ce apartine unei firme cu activitatea suspendata.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 20:54, 4 Mai 2012
Da, se poate. Pe timpul suspendarii nu se pot desfasura activitati economice generatoare de venituri.
Ultima modificare: Vineri, 4 Mai 2012
Lucian Huzum, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Folosirea bunurilor in urma suspendarii firmei !!! ryzzy ryzzy Buna ziua! As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine intr-o problema. Vreau sa suspend activitatea societatii comerciale pentru 3 ani. Firma detine ... (vezi toată discuția)
Inchiriere spatiu alina69 alina69 Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: am o spalatorie auto inregistrata pe firma, construita pe un spatiu inregistrat pe persoana fizica. ... (vezi toată discuția)
Contract comodat omerica omerica Buna ziua!Am urmatoarea situatie: lucrez la o soc.comerciala care are ca venituri chirii, asociatul unic doreste sa o suspende din septembrie 2010,dar vrea ca ... (vezi toată discuția)