avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1193 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ce se poate face? neplata pensie- plangere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ce se poate face? neplata pensie- plangere

am facut o plingere penala pentru neplata pensiei de intretinere
am dus-o la parchet,
ce se poate intimpla daca fostul meu sot nu este de negasit ?
locueste intr-o comuna din judetul Neamt. dar de vreo 2 luni munceste in Bucuresti
din auzite de la altii ,nu are de gind sa-mi plateasca pensia copiilor...
daca se va ajunge la tribunal ...poate sa fie judeca in lipsa??
ce ma invatati sa fac???
Cel mai recent răspuns: mary__ , utilizator 17:11, 6 Mai 2012
Ati facut tot ce depindea de dvs... acum asteptati rezolutia parchetului
intrebam care sunt pasii de urmat in aceasta situatie
daca nu va fi gasit
va continua cercetarea,si fara prezenta lui?
va fi vreun proces?
daca cei de la politie vor primi un raspun de la mama lui ca nu este acasa
ce se va intimpla
Din pacate la noi toate institutiile lucreaza "in interesul copiilor".doar ca nimeni nu face nimic....Cam asa stau lucrurile...Si lucreaza atat de bine incat,pana la urma,te determina sa renunti,sa te lipsesti de pensia aia de mizerie(in unele cazuri),desi,asa cum spunea cineva,sunt foarte multe mame(de fapt copii,ca nu dau banii mamelor)care chiar depind de acesti bani...Astfel de "tati" sa tot existe...Putem doar sa mai speram la "dreptatea divina"...(si spun asta cu mare tristete)
Ultima modificare: Duminică, 6 Mai 2012
Eladaela, utilizator
dar cu un avocat ce ma invatati ?
am ceva sanse?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu sunt intermediar. raspunsul unui politist ionelushh ionelushh in luna aprilie am facut o plingere penala la parchetul Piatra Neamt, pentru neplata pensiei alimentara, impotriva fostului sot. dupa vreo luna am fost ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara neplatita claudyta claudyta buna ziua .s-au facut trei ani de cand am divortat si fostul sot nu a platit pensia alimentara pt cei doi copii cara au rezultat din casatorie .l-am dat din ... (vezi toată discuția)
Parasirea domicililui Plumb979@gmail Plumb979@gmail Mia luat fetita 1an si 7luni de acasa si baiatu de8 ani ia dus la parinti ei fara sa stiu eram in timpul servicilui ea a mai stat 4zile si a plecat si ea ca sa ... (vezi toată discuția)