Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ZILE LUCRATOARE APRILIE 2012
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ZILE LUCRATOARE APRILIE 2012

daca in 30 aprilie a fost liber trebuie sa calculam statul pe 19 zile lucratoare sau raman 20 ?
In calcul se ia numarul de zile lucratoare , 19 zile lucratoare ... insa pentru cei care au lucrat toata luna, salariul nu este afectat de acest lucru ...
chiar daca in decl 112 la luna aprilie apar 20 de zile lucratoare?
Declaratia 112 este in contradictie le HG nr.370/2012 .. un program legislativ nu poate fi mai tare decat un act normativ ... nu legea se da dupa programul legislativ, ci acesta se da dupa lege ...

Intrucat cred ca cei de la ANAF nu au dat nicio solutie referitor la acest aspect, ar insemna ca data de 30.04.2012 sa apara lucratoare in D112 , iar data de 05.05.2012 ca zi nelucratoare.