avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM determinata - prelungire sa incetare ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM determinata - prelungire sa incetare ?

Am o problema mai dificila
O salariata are CIM pe per determinata la data de 20.05.2012 expira perioada
ea este gravida in luna 4 are vreo proplema daca unitatea nu mai doreste prelungirea cim
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:43, 7 Mai 2012
~ Conținut șters la cerere ~
Nu exista nicio problema ... c.i.m. va inceta de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat daca nu se doreste prelungirea duratei .. in acest caz, salariata poate intra in somaj si din somaj in concediu de maternitate si apoi in CCC.
Pe perioada cestor concedii, somajul va fi suspendat urmand a se relua la incetarea CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gravida-contract perioada determinata gabi12345 gabi12345 angajata cu contract de munca pe perioada determinata anunta ca este gravida. la expirarea contractului,cim trebuie prelungit si cit timp? (vezi toată discuția)
Concediu prenatal AntoanelaCst AntoanelaCst Buna ziua! Doresc sa ma sfatuiti intr-o problema,daca aveti amabilitate: La momentul actual sunt angajata la o S.C cu CIM pe perioada determinata,respectiv ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil eu1983 eu1983 Buna ziua , Ce se intampla daca o angajata are contract pe perioada determinata , este in concediu de crestere copil cu durata de 2 ani si cim se termina cand ... (vezi toată discuția)