Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM determinata - prelungire sa incetare ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM determinata - prelungire sa incetare ?

Am o problema mai dificila
O salariata are CIM pe per determinata la data de 20.05.2012 expira perioada
ea este gravida in luna 4 are vreo proplema daca unitatea nu mai doreste prelungirea cim
~ Conținut șters la cerere ~
Nu exista nicio problema ... c.i.m. va inceta de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat daca nu se doreste prelungirea duratei .. in acest caz, salariata poate intra in somaj si din somaj in concediu de maternitate si apoi in CCC.
Pe perioada cestor concedii, somajul va fi suspendat urmand a se relua la incetarea CCC.