avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 938 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Rog detalii despre anexa 26
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Rog detalii despre anexa 26

Buna ziua,
Ma putei ajuta spunandu-mi ce luna se trece ultima, ca vechime, in anexa 14 - anexa 26 la norme, daca incetarea are loc pe 08.05.2012, iar ultima luna aferenta careia s-au achitat de catre societate darile la stat a fost aprilie pt martie 2012?
Poate fi acceptat dosarul de somaj al salariatului respectiv daca i se trece ca ultima luna martie, desi inceteaza in mai?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters233047 , utilizator 08:44, 8 Mai 2012
e bine martie... pentru aprilie termenul declaratie si plata este pe 25 mai.

deci e bine cu ultima luna- martie!


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte somaj Giorgi83 Giorgi83 Situatia mea este urmatoarea (sper sa fiu suficient de explicita): 1 nov 2007 - 1 nov 2009 CIM nedeterminat 8 ore/zi - trecute in cartea de munca 1 ian 2010 ... (vezi toată discuția)
Dreptul la somaj - decalat cu 10 zile? nicoanamic nicoanamic Am intrat in somaj dupa 25 de ani de munca neintrerupta. Decizia de incetare a contractului de munca este datata 30 aprilie, cu aplicare de la 1 mai 2011. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie somaj maryus22 maryus22 Buna ziua, Am si eu o nelamurire in legatura cu anexa 26 care mi-o cere la actele pentru somaj,data de incetare a contractului este 14 noiembrie si eu de pe ... (vezi toată discuția)