Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Rog detalii despre anexa 26
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Rog detalii despre anexa 26

Buna ziua,
Ma putei ajuta spunandu-mi ce luna se trece ultima, ca vechime, in anexa 14 - anexa 26 la norme, daca incetarea are loc pe 08.05.2012, iar ultima luna aferenta careia s-au achitat de catre societate darile la stat a fost aprilie pt martie 2012?
Poate fi acceptat dosarul de somaj al salariatului respectiv daca i se trece ca ultima luna martie, desi inceteaza in mai?
Va multumesc.
e bine martie... pentru aprilie termenul declaratie si plata este pe 25 mai.

deci e bine cu ultima luna- martie!