Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... plata contributie sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

plata contributie sanatate

Daca sunt functionar public (fiindu-mi retinuta CASS) si in acelasi timp exercit si o profesie liberala, trebuie sa platesc contributia de sanatate pentru veniturile din profesia liberala?
da, respectiv 5.5% din ce ati estimat (venit-cheltuieli)...la sanatate va va trebui si o adeverinta de la locul de munca pentru a dovedi calitatea de salariat