Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... RI la schimbarea numelui firmei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

RI la schimbarea numelui firmei

Buna ziua, as dori sa intreb daca se schimba numele firmei RI ramane valabil prin emiterea unei decizii ( eventual ce trebuie sa contina decizia) sau se reface? Multumesc
Reg.Intern ramane perfect valabil chiar daca se schimba denumirea societatii ... daca doriti se poate elabora Reg.intern sub egida noii denumiri ...
Multumesc
In completare: sau pentru a nu avea nici un fel de temeri atasati regulamentului deja tiparit o copie dupa rezolutia Registrului Comertului prin care a dispus aprobarea schimbarii denumirii.