Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare nume societate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare nume societate

Societatea si-a schimbat denumirea. Ce trebuie facut pe linie de resurse umane? De la ITM mi s-a spus ca trebuie sa ma duc la ei cu fisierul si sa transmit revisalul. Trebuie facute si acte aditionale pentru fiecare salariat? Cine ma poate ajuta?
In principiu, nu trebuie facute acte aditionale la c.i.m. ... schimbarea denumirii societatii nu necesita acordul salariatilor ... se poate face o decizie a angajatorului care se va aduce la cunostinta salariatilor - acestia putand semna de luare la cunostinta pe un tabel anexat la decizie.

In registrul modificati numai datele angajatorului si apoi generati fisierul care se va depune/transmite la ITM.