Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acte gasite nevalide de catre casa de pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acte gasite nevalide de catre casa de pensii

Buna seara ! Am o nelamurire privind casa de pensii [Editat]. S-a depus un dosar de pensie cu toate actele doveditoare ( adeverinte pt. grupa 2, si celelalte acte necesare iesirii la limita de varsta) dar persoana a fost incadrata la partial anticipata cu penalizare cu motivarea ca pt. anii lucrati in grupa a-2-a intr-o cooperativa afiliata la UCECOM nu s-au gasit tabele nominale la UCECOM cu persoanele care au lucrat in grupa 2. Persoana s-a dus la angajator (Cooperativa) sa ceara acele tabele sa le duca la pensii , dar acestia au refuzat spunand ca ei nu trimit la UCECOM asa ceva . Ce e de facut? Unde ma adresez? Va multumesc mult!
Gabriela Pintea, Consilier juridic