Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 schimbare Cod caen
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

schimbare Cod caen

Buna ziua ,

As dori sa stiu daca se poate schimba codul CAEN in cadrul unui srl care are ca obiect principal de activitate publicitatea , intr/un caen nou pentru activitatea de deratizare,dezinfectie ?

Multumesc
Se poate.
Trebuie sa redactati o decizie a asociatului unic(daca este srl cu as.unic), sa redactati un nou act consitutiv si sa inregistrati aceste modificari la reg. com.
Operatiunile sunt mai complexe decat am explicat eu, asa ca trebui sa apelati la un specialist(avocat sau la Reg.com.)
Activitatea de deratizare intra la 8129 - alte activitati de curatenie n.c.a.
Intocmiti hotararea asociatilor in care stabiliti modificarea obiectului de activitate principal, redactati actul constitutiv al societatii cu noul obiect de activitate. Aceste documente impreuna cu o cerere de inregistrare mentiuni, certificatul de inregistrare al societatii (cel colorat) puse toate intr-un dosar cu sina, depuneti-le la Registrul Comertului.