avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... ce pot sa fac daca am fost inselat pe internet ...... ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

ce pot sa fac daca am fost inselat pe internet ...... exista un numar de cont bancar al celui care m-a inselat

am fost inselat pe internet......am depus o suma de bani in contul unei persoane in schimbul unei oferte........persoana respetiva a incercat sa ma insele in continuare dar nu m-am lasat pacalit mai mult.................vizavi de oferta, am pastrate toate mesajele trimise sau primite de mine, in care este trecut si numarul de cont in care solicita plata...........


ce as putea face impotriva acestui individ?
mentionez ca nu sunt singurul pagubit, are deja mai multe plangeri penale depuse impotriva sa de alte persoane pagubite anterior..........dar el lucreaza in continuare cu acelasi procedeu, fara ca nimeni sa-i spuna ceva......... acelasi tip de inselaciune, prin care promite ceva in schimbul unei sume de bani, foloseste acelasi cont bancar, si nu onoreaza nici o promisiune
In situatia in care exista deja formulate plangeri din partea si a altor persoane prejudiciate prin aceiasi metoda,aveti dreptul sa formulati plangere la parchet ,pe care sa o sustineti cu probele pe care le detineti
Autoritatea competenta in solutionarea plangerii dvs,in urma analizei plangerii-coroborat cu probele,va dispune masuri legale
persoana respectiva este un avocat care inseala multi oameni ...... cu oferte de plecare in strainatate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare imprumut maria.dinca maria.dinca am imprumutat acum un an si jumatate 1500 de euro unei persoane care m-a ajutat intr-o imprejurare si fata de care ma simteam obligata. de atunci ma tot duce ... (vezi toată discuția)
Inselat pe okazii george_best george_best Off , si eu alt prost ka multi altii probabil... am vrut un telefon bun de pe okazii,,,iar un tip mi-a trimis in schimbul sumei (500 ron) un telefon muuult mai ... (vezi toată discuția)
Se poate face ceva in acest cazde inselaciune? deeagbr deeagbr Am cumparat de pe internet un produs,am vosrbit cu persoana respectiva,am cazut de acord cum sa facem sa intru in posesia acelui produs,i-am depus banii si ... (vezi toată discuția)