Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj - dobandire locuinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj - dobandire locuinta

As vrea sa cunosc ce trebuie facut dupa incheierea partajului (in urma divortului) pentru a putea deveni proprietar unic al unei locuinte ce a fost pe numele ambilor soti. In urma partajului a fost stabilit ca locuinta sa ramana numai a unuia dintre parti. Hotararea Judecatoareasca (atat divort cat si partaj) a ajuns prin posta in urma cu 30 de zile calendaristice.

Va multumesc!