avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj - dobandire locuinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj - dobandire locuinta


As vrea sa cunosc ce trebuie facut dupa incheierea partajului (in urma divortului) pentru a putea deveni proprietar unic al unei locuinte ce a fost pe numele ambilor soti. In urma partajului a fost stabilit ca locuinta sa ramana numai a unuia dintre parti. Hotararea Judecatoareasca (atat divort cat si partaj) a ajuns prin posta in urma cu 30 de zile calendaristice.

Va multumesc!

Cel mai recent răspuns: MagdaPopa , utilizator 14:43, 15 Mai 2012
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Efectele juridice ale partajului ContSters4579 ContSters4579 Art. 680 Efectele juridice ale partajului (1) Fiecare coproprietar devine proprietarul exclusiv al bunurilor sau, după caz, al sumelor de bani ce i-au ... (vezi toată discuția)
Schimbare proprietar in urma partajului MagdaPopa MagdaPopa As vrea sa cunosc ce trebuie facut dupa incheierea partajului (in urma divortului) pentru a putea deveni proprietar unic al unei locuinte ce a fost pe numele ... (vezi toată discuția)
De ce acte am nevoie? ayna1 ayna1 In urma divortului mi-a revenit apartamentul.Ce trebuie sa fac ca sa il inregistrez pe numele meu? (vezi toată discuția)