Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Probe admitere magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Probe admitere magistratura

bun a ziua!ma intereseaza si pe mine dc poate da orice absolvent de drept examen la magistratura si in ce ordine se vor da probele ca am vazut mai nou proba de rationament juridic va multumesc!
Plenul Consiliului Superior al Magistraturii a adoptat recent o hotarare care modifica Regulamentul concursului de admitere și examenul de absolvire a Institutului Național al Magistraturii, aprobat prin Hotararea Plenului Consiliului Superior al Magistraturii nr. 439/2006, aceasta fiind publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 261, din 20 aprilie 2012.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...