Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cat costa aprox adaugarea codurilor caen?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cat costa aprox adaugarea codurilor caen?

Am si eu o intrebare va rog, care este costum aproximativ (la Registru) pentru adaugarea de noi coduri caen?
adaugarea de coduri caen presupune si redactarea actului constitutiv actualizat circa 500 lei
Completarea cu obiecte de activitate se face prin hotararea asociatilor, deci trebuie redactata hotararea AGA, pe langa actul constitutiv actualizat. Daca vreti sa le si autorizati treebuie sa predati certificatul constator pe care il aveti acum deoarece vi se va elibera altul in baza declaratiei model 3 pe care trebuie sa o intocmiti.
Deci daca nu sunt prevazute codurile respective in actul constitutiv, trebuie efectuate formalitatile de mai sus iar costul la registru este de aprox 500 lei...cu tot cu autorizare?..Stiti cumva si care este pretul pentru autorizarea unui cod deja existent in actul constitutiv?
Va multumesc frumos.
Da. Pentru o singura autorizare in jur de 100 lei.