Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Adaugare cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Adaugare cod CAEN

Buna ziua,
Pentru adaugarea unui cod caen in certificatul constatator de ce acte am nevoie? Care este costul pentru acesata operatiune? Mentionez, se va adauga un singur cod caen la celelalte existente.
Gasiti detalii aici:
[ link extern ]
Daca exista in actul constitutiv al societatii lucrurile sunt destul de simple: megeti la registrul comertului completati o cerere de inregistrare titpizata, declaratia model 3, anexati certificatul constatator pe care il aveti si achitati in jur de 110 ron. Daca nu aveti in actul constitutiv acel cod, pe langa actele enumerate mai sus mai aveti nevoie de o hotarare a asociatilor prin care se largeste obiectul de activitate, act constitutiv actualizat iar depunerea actelor va fi in jur de 350 ron. Evident redactarea actelor mai costa in jur de 300 ron.
Cererea tip
Actul modificator (hotarare AGA, decizie Asociat Unic)
Word Countul acesteia
Act constitutiv actualizat

[ link extern ]
pentru mai multe detalii

In jur de 300 lei sunt taxele.
Va multumesc pentru informatii!
Taxele sunt aceleasi indiferent de numarul de coduri CAEN pe care le solicitam?