avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz de a semna act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz de a semna act aditional

Buna seara!
Care este procedura de a reduce salariul unui angajat? daca refuza semnarea actului aditional?
I se aduce la cunostinta dar refuza semnarea actului aditional prin care este scazut salariul la cel minim pe economie.Ameninta si santajeaza.

Alte discuții în legătură

Diminuare salar si program munca in sarcina Beebee Beebee Buna ziua, sunt însărcinată in 23 sapt, am anuntat angajatorul in scris din sapt 7. Sunt angajata ca secretara 8 ore salar minim pe ec. Angajatorul doreste ... (vezi toată discuția)
Concediere ContSters174971 ContSters174971 Ieri mi-a fost inmanat de catre seful meu un act aditional de reducere a salariului precum si a timpului de lucru, act aditional cu care n-am fost de acord, ... (vezi toată discuția)
Salariu de baza minim brut 2015 MadalynaAdina MadalynaAdina Buna ziua! Care e procedura cu aceasta marire a salariului minim? Se face act aditional pentru fiecare salariat in parte? Sau o decizie comuna a unitatii? ... (vezi toată discuția)