avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... desfacere contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

desfacere contract de munca

Buna seara!
In ce conditii te poti scapa ,,diplomat,,de un angajat? I se aduce la cunostinta in scris reducerea postului cu preaviz de cate zile? Daca e angajat din octombrie 2011 de cat concediu beneficiaza pt. a fi platit la desfacerea contractului?Daca refuza semnarea instiintarii de reducere a postului?

Alte discuții în legătură

Incetare contract de munca n_lili n_lili Pentru concedierea unui salariat confarm art. 65 alin 1 - Codul muncii am redactat o comunicare , pe care , bineinteles o voi trimite prin posta cu AR ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post - ce drepturi am? kl3o4 kl3o4 Buna seara! As avea si eu unele intrebari privind concedierea din motive neimputabile angajatului, si anume: Sunt angajata unei firme de transport care ... (vezi toată discuția)
Astept un raspuns urgent marianams70 marianams70 :sorry:Buna ziua, vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva ,in nov 2011 am fost angajata la o firma ,suntem doua persoane pe aceeasi functie,in urma cu 2 ... (vezi toată discuția)