avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... giranti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

giranti

am girat la CAR o persoana ,timp de 3 ani si 1 luna nu am fost anuntati ca persoana respectiva nu a platit ratele lunare dupa care ma someaza sa achit toata datoria si dobanzile .La 20 zile beneficiarul imprumutului a decedat.Pe numele beneficiarului imprumutului are pe numele lui o casa girata si multe datorii la banci .Ce sa fac
Cel mai recent răspuns: piticut86 , utilizator 13:12, 16 Mai 2012
Din pacate, sunteti obligat sa platiti in continuare ratele la CAR.
Decedatul are rude?Vorbiti cu ei sa si faca succesiunea si sa plateasca datoriile iar daca raman bani sa achite ei din imprumutul la car.din pacate platiti pana se face succesiunea,nu trebuia sa va puneti girant .Daca nu platiti va gasesc si va pun poprire pe salariu ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am platit ca girant; imi pot recupera banii de la titular? florinmarginean florinmarginean Buna, as vrea sa ma ajute cineva daca e posibil. In urma cu doi ani am fost girant la cineva si nici in momentul de fata nu mi-am recuperat banii. Ce sa fac, ... (vezi toată discuția)
Girant bun de plata AnisoaraMoldoveanu AnisoaraMoldoveanu Am girat pe sotul unei amice pentru un imprumut de 20000 RON la un CAR. Suntem 5 giranti, dar nu ne cunoestem intre noi. Dupa 6 luni el nu a mai platit, ... (vezi toată discuția)