Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... giranti
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

giranti

am girat la CAR o persoana ,timp de 3 ani si 1 luna nu am fost anuntati ca persoana respectiva nu a platit ratele lunare dupa care ma someaza sa achit toata datoria si dobanzile .La 20 zile beneficiarul imprumutului a decedat.Pe numele beneficiarului imprumutului are pe numele lui o casa girata si multe datorii la banci .Ce sa fac
Din pacate, sunteti obligat sa platiti in continuare ratele la CAR.
Decedatul are rude?Vorbiti cu ei sa si faca succesiunea si sa plateasca datoriile iar daca raman bani sa achite ei din imprumutul la car.din pacate platiti pana se face succesiunea,nu trebuia sa va puneti girant .Daca nu platiti va gasesc si va pun poprire pe salariu ....